Wiązanie krawata…..milion sposobów-999990 :D

Węzeł prosty jest najbardziej klasycznym sposobem wiązania krawata. Jest niezwykle popularny, gdyż jest łatwy do wykonania i pasuje do większości krawatów oraz prawie wszystkich rodzajów kołnierzyka. Jest idealny dla mężczyzn o średnim lub wysokim wzroście.
Stożkowy i podłużny, węzeł prosty jest odpowiedni do krawatów wąskich i nieco szerszych oraz do krawatów z grubego materiału.

Węzeł prosty

Węzeł podwójny jest zbliżony do węzła prostego, wymaga jedynie dodatkowego obrotu ; szersza końcówka krawata jest dwukrotnie owijana wokół węższej końcówki.
Grubszy od węzła prostego, węzeł podwójny pasuje do większości koszul. Doskonale się sprawdza na wszystkich krawatach, z wyjątkiem krawatów wykonanych z grubego materiału.

Węzeł podwójny

Węzeł Windsor jest węzłem na szczególne okazje. W angielskim stylu, jego nazwa pochodzi od księcia Windsor, który go spopularyzował.
Jako że jest dość obfity, musi być wykonany na kołnierzyku o szeroko rozstawionych rogach, takich jak kołnierz włoski czy kołnierz Windsor.
By ten dość trudny węzeł został dobrze wykonany, musi opadać między dwoma rogami kołnierzyka i zasłaniać najwyższy guzik koszuli.

Węzeł Windsor

Węzeł pół-Windsor przypomina węzeł Windsor lecz jest lżejszy i łatwiejszy do wykonania.
Idealnie pasuje do krawatów z cienkiego lub niezbyt grubego materiału. Elegancki, o trójkątnym kształcie, pasuje do koszuli o klasycznym lub otwartym kołnierzyku.

Pół-Windsor

Mały węzeł, tak jak nazwa wskazuje, jest niewielki.
Pasuje przede wszystkim do krawatów z grubego materiału oraz do koszul o wąskim kołnierzyku.
Jest nieefektowny na koszulach o kołnierzyku podłużnym lub rozszerzonym. Dość prosty w wykonaniu, choć wymaga „obrotu” o 180°, mały węzeł jest najłatwiejszym sposobem wiązania krawata.

Mały węzeł

Tak jak w przypadku krawata, muszka może posiadać wiele barw i motywów.
Z reguły czarna, muszkajest zakładana do czarnego smokingu, na białą koszulę o łamanym kołnierzyku; pasuje też do nieco luźniejszego ubioru : do garnituru i koszuli z rozszerzonym kołnierzykiem.

Muszka
http://www.wiazaniekrawata.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *