Tabletki na odchudzanie – rodzaje, charakterystyka

Mit na temat odchudzających właściwości tabletek został obalony już bardzo dawno temu. W końcu 117uświadomiliśmy sobie, że odchudzanie bez diety i sportu jest niemożliwe. A gwarancja utraty 10 kilogramów w tydzień, to zwykły chwyt marketingowy.  Dlatego coraz więcej osób kupuje tabletki na odchudzanie  w celu kompleksowego wsparcia organizmu, który w trakcie diety narażony jest na wiele niedogonień.  Dzięki nim możemy pokonać nadmierny apetyt, zaparcia, problemy z układem trawiennym, a jak wiadomo wszystko to przekłada się na  szybsze tempo odchudzania. A zatem, jak znaleźć odpowiedni suplement diety? Na co zwrócić uwagę przy jego wybieraniu? Niestety nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Każdy organizm jest inny. Jedni nie mogą pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, a drudzy walczą z jego zapasem na udach. Twoja siostra nie może schudnąć z powodu nadmiernego apetytu na słodycze, a koleżanka ma spowolniony metabolizm…. Dlatego w trakcie zakupu tabletek na odchudzanie, powinniśmy kierować własnymi potrzebami.

Tabletki na odchudzanie – rodzaje

Preparaty wspomagające odchudzanie można podzielić na cztery zasadnicze grupy:

 • moczopędne
 • utrudniające wchłanianie węglowodanów i tłuszczu
 • przyspieszające metabolizm
 • hamujące łaknienie

W składzie pierwszych z nich znajdziemy naturalne wyciągi roślinne, których zadaniem jest usunięcie nadmiaru wody  oraz oczyszczenie organizmu z toksyn.

 • pokrzywa – przyspiesza eliminację wody z organizmu
 • wyciąg z zielonej herbaty – działa antyoksydacyjne oraz oczyszcza organizm z toksyn
 • wyciąg z mniszka lekarskiego – wspiera naturalną detoksykację organizmu
 • wyciąg z fiołka trójbarwnego – przyspiesza przemianę materii

Decydując się na zakup tego typu preparatów należy pamiętać o przestrzeganiu odpowiedniej diety, bogatej w witaminy i minerały, które są wypłukiwane wraz z utratą nadmiaru wody z organizmu.

Tabletki utrudniające wchłanianie węglowodanów i tłuszczu

Idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z przestrzeganiem zasad rygorystycznej diety. Na skutek ich działania organizm zmuszony jest do czerpania energii z zapasów nagromadzonej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu możemy liczyć na jej szybszą redukcję. Skład tego typu preparatów jest dość złożony. Zazwyczaj znajdziemy w nich, taki substancje jak:

 • wyciąg z pestek afrykańskiego mango (Irvingia gabonensis),
 • l-karnitynę,
 • pieprz kajeński,
 • piperynę.

Tabletki przyspieszające metabolizm

Doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pomimo diety i ćwiczeń na siłowni nie widzą satysfakcjonujących efektów. Tego typu tabletki wyróżnia bardzo bogaty skład. Jagody acai, zielona herbata, jagody goji, guarana, pieprz cayenne – to tylko niektóre z nich.

Tabletki hamujące łaknienie

Dzięki nim uda Ci się zapanować nad nadmiernym apetytem. Tego typu preparaty oddziałują na ośrodek głodu, zlokalizowany w podwzgórzu. Oprócz tego regulują poziom insuliny we krwi i zapobiegają napadom wilczego głodu. Skuteczność działania zawdzięczają błonnikowi. Ten magiczny składnik pęcznieje w żołądku, zapewniając długotrwałe uczucie sytości. Na rynku można znaleźć wiele suplementów błonnikowych – zarówno tych w formie tabletek, jak i proszku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *