Popularne preparaty na trądzik. Sprawdź jak działają!

034Masz cerę trądzikową? Szorujesz, kremujesz, wyciskasz, ale nic nie pomaga? Reklama popularnych tabletek na trądzik Visaxinum zainspirowała mnie do przeprowadzania małego śledztwa, którego celem było uzyskanie odpowiedzi na pytanie: jakie składniki powinien zawierać skuteczny preparat na trądzik. Zaczęłam od zapoznania się z opiniami na temat tego, co znane i powszechnie stosowane. Najprościej mówiąc, wpisywałam w wyszukiwarkę Google następujące wyrażenia:

• Visaxinum opinie
  • Visaxinum D opinie
  • Benzacne opinie
  • Skinoren opinie
  • Acne Derm opinie

Po prostu sprawdzałam, co konsumenci mają do powiedzenia na temat działania preparatów  na trądzik. Na warsztat wzięłam najbardziej popularne z nich. Wymagało to ode mnie trochę czasu i poświęcenia, ale było warto. Teraz już wiem, jakie substancje powinien zawierać dobry preparat na trądzik! Oczywiście nie omieszkam podzielić się z Wami tą jakże cenne informacją. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele osób walczy z tym paskudztwem! Nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie!! Statystyki są nieubłaganie!!! Szacuje się, że aż 90 % nastolatków oraz 25% dorosłych zmaga się z trądzikiem!!!

Fakty są takie, że

większość reklamowanych preparatów na trądzik nie działa! I wcale nie jest to wina ich składu. Winne są proporcje. Pozwólcie, że wyjaśnię to na przekładzie tabletek Visaxinm. Spójrzmy na skład:

033

Wydaje się całkiem ok, prawda? Szkoda tylko, że ilości substancji aktywnych są tak małe. :( Niestety 150 mg fiołka trójbarwnego nie sprawi, że nasza cera stanie się gładka i promienna. Zresztą nie bez powodu, producent tabletek Visaxinum nie podaje procentowego zapotrzebowania trzech pierwszych składników… bo to właśnie one wykazują się największą skutecznością w walce z trądzikiem. Szkoda… A co z kremami takimi, jak Benzacne czy Skinoren? Pierwszy z nich zawiera:

• nadtlenek benzoilu – organiczny związek chemiczny wykazujący działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwłojotokowe. Poprawia syntezę kolagenu, niweluje swędzie i pieczenie skóry.

Z kolei ten drugi:

• kwas azelainowy –  związek chemiczny z grupy kwasów dikarboksylowych o działaniu przeciwtrądzikowych. Hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków oraz w niewielkim stopniu odpowiada za złuszczanie naskórka.

Wymienione powyżej substancje wykazują się dużą skutecznością w walce z trądzikiem! Niemniej jednak sporo osób stosujących krem Benzacne czy Skinorem skarży się na skutki uboczne takie, jak:

• nadmierne łuszczenie skóry
  • przesuszenie skóry
  • bolesne podrażnienie skóry
  • pieczenie skóry
  • wysypka skórna

Jedyny plus jest taki, że producenci tych preparatów informują nas o możliwości wystąpienia działań niepożądanych. Stosujemy je na własną odpowiedzialność!